Príbeh Veroniky

Príbeh Veroniky

Môj manžel má terminálnu rakovinu pankreasu. Podľa priemerných štatistík mal 3 – 6 mesiacov života. Zatiaľ sa drží, je neskutočne silný. Má za sebou 27 chemoterapií a 9 mesiacov od diagnózy. Medicínska marihuana by mu pomohla lepšie prežívať krátky život, ktorý má pred sebou.

 

Je mi veľmi veľmi smutno, že len pár kilometrov na západ sa človeku táto pomoc dostane. Snažím sa nájsť informácie, cesty, zistiť, čo môžeme urobiť. No tento čas je väčšinou strávený nadarmo. Už teraz sme unavení.

Človek sa musí vyrovnať so zmenou života. S tým, že mu jeho najbližší za chvíľu odíde. Nie je čas a kapacita na podvodníkov. Mala som kontakt, pána, ktorý to robí na čierno. No vysoliť mu 360 eur za niečo, čo môže byť len hnedá pasta, mi rozum nedovolí. Nie je to certifikované, kontrolované, bez záruky! Nie som blázon. Neviete si predstaviť, ako by sa nám uľavilo, keby to bolo dostupné a človek vedel, že dostáva to, čo potrebuje. Prosím, bojujte. My to už asi nestihneme, no nie sme prví, ani poslední. Držím vám veľmi palce.