Príbeh Mareka

Vo februári 2015 som bol v treťom ročníku na vysokej škole. Bývali sme na intráku a občas sme si so spolubývajúcimi a ďalšími spolužiakmi zafajčili marihuanu. Väčšinou sme si kúpili 10- 20 gramov naraz aby sme to mali za nižšiu cenu a do zásoby na dlhšie obdobie. V spomenutom mesiaci sme však dostali ponuku kúpiť okolo 140 gramov za fakt málo € a ako úplní hlupáci sme si to aj s dvoma spolubývajúcimi kupili. Niekto si možno povie, že je to fakt prehnane veľa ale my sme to už fakt vtedy aj preháňali s konzumáciou, niekedy aj cca 7- 10 gramov denne.

Hneď na druhý deň nás chytili a vo vyšetrovacej väzbe sme strávili 7 mesiacov. Okresný súd nám už dvakrát vymeral podmienku, avšak krajský súd ide tvrdo po nepodmienečnom treste a už dvakrát to vrátil späť okresnému súdu. V októbri nás čaká ďalšie pojednávanie. Najväčší problém je ten, že všetkých spolužiakov čo snami BEZODPLATNE z času na čas fajčili chápe súd ako osoby, ktorým sme to ,,dílovali", lebo vraj aj bezodplatné posunutie dalšej osobe je brané ako dílerstvo. Na základe toho nás chce krajský súd stále súdiť v sadzbe 10-15 rokov, a teda v druhom odstavci.

Všetci traja ,,páchatelia" sme až na tento prípad nikdy nemali absolutne žiadny problém so zákonom. Odkedy sme boli prepustení z väzby žijeme slušné životy, dokončili sme si školy a riadne pracujeme. Ja osobne mám aj manželku a dvojročné dieťa. Nikto nevie naisto, čo bude ďalej a či nakoniec po takmer siedmych rokoch nedostaneme tresty v spodnej hranici, teda 10 rokov nepodmienečne!